Verta žinoti

Kaip prižiūrėti vilną?

Kiekvieną dieną dėvime skirtingų spalvų ir atspalvių drabužius. Ko gero, kiekvienoje spintoje rastumėme spalvų įvairovę: ryškių spalvų drabužių, pastelinių atspalvių ir baltos spalvos, pasiūtų tiek iš vienspalvio, tiek iš marginto audinio. Kai ateina metas skalbti, turime gerai pagalvoti, kaip tai daryti. Galimi du variantai:

    1. Atskiriame spalvotus drabužius nuo baltų ir skalbiame juos atskirai;
    2. Skalbiame visus drabužius – baltus ir spalvotus - kartu.

Be abejo, pirmasis variantas yra geriausias, bent jau todėl, kad taip lengviau išvengti baltų drabužių papilkėjimo ar apsidažymo. Visgi, taupydami laiką ir optimizuodami skalbimą, galime skalbti spalvotus ir baltus drabužius kartu. Tokio skalbimo metu tyko pavojus - jei kažkurio drabužio dažai nepatvarūs, gali nudažyti kitus audinius.

Taigi Jums papasakosime apie spalvotų ir baltų drabužių skalbimą kartu ir kaip išvengti dažų išsiplovimo bei nepageidaujamo kitų audinių nudažymo.

KASDIENIS BALTŲ IR SPALVOTŲ DRABUŽIŲ SKALBIMAS

Drabužių dažai gali būti natūralūs arba sintetiniai. Jų molekulės sugeria tam tikro bangos ilgio šviesą (spalva) ir atspindi tą šviesą, kurią mūsų akis mato kaip spalvą (papildoma spalva).

Pirmiausia pradėta dažyti natūraliomis augalinės ir gyvūninės kilmės medžiagomis. Jau prieš daugelį metų buvo atrasta, kad kai kurios augalų ir netgi vabzdžių rūšys turi dažomųjų savybių: šafranas suteikia geltoną spalvą, košenilis – raudoną, chlorofilas – žalią, kava – rudą. Šiais laikais, be natūralių dažų, naudojama daugybė labai sudėtingos struktūros sintetinių junginių, ypač labai ryškioms spalvoms ir ypatingiems atspalviams išgauti.

Daugelio dažų atveju kyla rimtų problemų, susijusių su jų gebėjimu prasiskverbti į pluoštą, o taip pat ir  pačiu dažymo procesu. Jei nudažytame audinyje dažai nėra gerai fiksuoti arba yra likęs dažų perteklius, skalbimo metu dažai išsiplauna ir bjauriai sutepa ar neišplaunamai nudažo kitus drabužius.

Šios skalbimo problemos galima išvengti naudojant dviejų tipų priemones:

  • „Kietas“, tokias kaip skalbinių dažus sulaikančios servetėlės, tačiau jos yra brangios ir gali užkimšti filtrą;
    • Skystas, tokias kaip specialūs skalbikliai, skirti baltiems ir spalvotiems drabužiams. 

Kad dažai neišsiplautų, skystų skalbiklių sudėtyje turi būti dvi labai svarbios cheminių medžiagų grupės:

  • Specialūs, dažus sulaikantys polimerai. Jie veikia kaip skalbimo vandenyje ištirpusių dažų gaudyklės, kurios neleidžia dažams vėl prisitvirtinti ant pluošto. Be to, jie geba pašalinti dažų perteklių nuo per stipriai nudažytų audinių.
    • Inovatyvūs fermentai ne tik sinergiškai valo nešvarumus ir šalina dėmes, bet ir atgaivina pradinę audinio spalvą, kuri tampa ryški kaip nauja.

Tokių skystų skalbiklių sudėtyje yra visas reikiamas funkcijas atliekančių cheminių medžiagų, tad per vieną skalbimo ciklą naudodami tik vieną produktą galite skalbinius išplauti, pašalinti iš jų riebalus, dezinfekuoti, pašalinti dėmes, apsaugoti nuo nusidažymo ir suteikti malonų aromatą. Dažus sulaikančios servetėlės to tikrai nepajėgia padaryti.

Jūsų skalbiniai bus tobuli ir pamiršite nusidažymo problemą, jei naudosite skalbiklius „Hygienfresh®Salvacolor“ arba „Hygienfresh®Note di pulito“, kurių sudėtyje yra audinius nuo nusidažymo apsaugančių polimerų ir fermentų. Naudodami šiuos skalbiklius, skalbkite 30–40°C temperatūros vandenyje, džiovinkite įprastu būdu (kambario temperatūroje ar džiovyklėje).

Vis dėlto, kai pirmą kartą skalbiate naują labai ryškių spalvų drabužį, neskalbkite jo kartu su baltais skalbiniais.

Iš pirmą kartą skalbiamo spalvoto audinio gali išsiplauti gana daug dažų, todėl geriau įpilti didesnį kiekį skalbiklio, kad nepritrūktų polimerų ir fermentų nusidažymui sustabdyti.

Jei norite maksimaliai paryškinti spalvas, skalbdami papildomai įpilkite „OXON additive“. Ši priemonė balina, dezinfekuoja, atnaujina spalvas, padeda išlaikyti drabužių formą ir yra  suderinama su visais „HygienFresh“skalbikliais.

Linkime Jums sėkmės ir atminkite – ŠVARA VISADA MADINGA!