Sužinokime, kokie skalbikliai tinka BALTIEMS DRABUŽIAMS skalbti ir kaip juos naudoti, kad pasiektumėme geriausių rezultatų!

Skalbimo mašinų ir džiovyklių yra įvairiausių tipų. Visgi, net skalbiant pačia geriausia mašina, bet įpylus netinkamo skalbiklio, skalbiniai gali likti nešvarūs ir dėmėti.Tobulam skalbimui reikia 4 kintamų veiksnių derinio: mechaninio poveikio, cheminio poveikio, temperatūros ir laiko. Šie veiksniai yra tarpusavyje susiję. Kaip 1959 m. pasakė profesorius Herbertas Sinneris, šie kintamieji veikia vienas kitą ir kartu yra pagrindiniai veiksniai, optimizuojantys skalbimą.

Ši koncepcija pagarsėjo pavadinimu „SINNERIO CIKLAS“ (angl. SINNER‘S CIRCLE“).

  • Temperatūra: veikia naudojamo cheminio produkto efektyvumą ir pagreitina cheminį poveikį.
  • Cheminis poveikis: tai – naudojamo cheminio produkto/ skalbiklio poveikis. Į šį veiksnį ypač svarbu atsižvelgti pasirenkant skalbimo programą.
  • Laikas: skirtingų tipų skalbiklių poveikis pasireiškia per skirtingą laiką, todėl jų sąlyčio su dėmėmis laikas būna skirtingas.
  • Mechaninis poveikis: jis gali būti rankinis (pirminis valymas šepečiu ar trynimas rankomis) ir mechaninis (skalbimo mašina). Mechaninis poveikis padeda atskirti ir pašalinti nešvarumus.

 

Stiprinant vieno veiksnio poveikį, galima susilpninti likusiųjų trijų veiksnių įtaką. Pavyzdžiui, padidinus temperatūrą, galima sutrumpinti skalbimo laiką, sumažinti mechaninį ir cheminį poveikius (vadinasi, galima pilti mažiau skalbiklio).

Produktai, kuriuos mes Jums siūlome, sukurti atsižvelgiant į minėtų 4 veiksnių sinergiją.  Naudojant skalbiklius, kurių sudėtyje yra inovatyvių molekulių, sumažėja kitų trijų Sinnerio ciklo veiksnių įtaka. Taigi, galima sumažinti mechaninį poveikį (nereikia rankinio valymo šepečiu), sutrumpinti laiką ir suvartoti mažiau energijos bei taip sumažinti skalbimo poveikį aplinkai.

 

Dabar pakalbėkime apie baltų drabužių skalbimą

Balti drabužiai pagaminti iš pluošto, kuris atspindi 100 proc. šviesos, todėl žmogaus akiai jie atrodo balti. Paprastai jie būna nedažyti, tačiau kartais gali būti apdoroti kai kurių metalų oksidais, kad audinys atspindėtų visą šviesą. Baltumas arba spalvos nebuvimas yra labai vertinamas, kadangi visas drabužis atrodo ypatingai švarus ir skaistus. Deja, pamažu baltumas gali nykti, nes skalbimo metu vandenyje pasklidę nešvarumai gali vėl nusėsti ant pluošto ir drabužis įgauna pilkšvą atspalvį bei nebelieka spindinčio baltumo. Todėl  rekomenduojama neskalbti baltų drabužių kartu su spalvotais (jokiu būdu kartu neskalbkite dar nei karto neskalbtų spalvotų drabužių arba labai ryškių spalvų drabužių). Vis dėlto, net ir skalbiant baltus drabužius atskirai, po daugelio skalbimo ciklų pilkšvas atspalvis vis tiek gali atsirasti. Taip atsitinka, nes audinio plaušeliai veikia kaip filtrai, kurie skalbimo metu sulaiko vandenyje pasklidusias kietąsias daleles.

To galima išvengti ir sugrąžinti drabužiams švytintį baltumą naudojant tinkamą skalbiklį. Mes rekomenduojame skalbiklį „HygieneFresh White Xtra“.

„White Xtra“ yra didelės koncentracijos skalbiklis su fermentais, kuris valo ir pašalina net sunkiai valomas dėmes. Jo sudėtyje yra optinio baliklio, kuris drabužiui sugrąžina švytintį baltumą, bei inovatyvių polimerų, apsaugančių audinį nuo pilkėjimo.

Naujausios kartos audinį nuo pilkėjimo apsaugantys polimerai veikia skalbimo metu, sudarydami kompleksus su vandenyje pasklidusiais nešvarumais ir ištirpusiais mikromineralais, kurių yra bet kokiame vandenyje, ir neleisdami šioms dalelėms nusėsti ant drabužių. Šio inovatyvaus komponento dėka Jūsų balti drabužiai visada bus balti, net ir po daugelio skalbimo ciklų.
Optiniai balikliai – specialios molekulės, kurios skalbimo metu nusėda ant audinio ir paryškina jo baltumą. Šios molekulės pasižymi jautrumu šviesai (fotoaktyvumu), todėl jos transformuoja ultravioletinius (UV) spindulius, kurių žmogaus akis nemato, į regimąją šviesą, todėl audinys atrodo akinamo baltumo. Be to, optiniai balikliai neturi jokio neigiamo poveikio baltai margiems drabužiams. Iš tiesų, juoda spalva atrodys tik sodresnė dėl padidėjusio kontrasto tarp baltos ir juodos spalvos audinių, ir dėl tos pačios priežasties balta spalva atrodys dar baltesnė. Apšviestas UV spinduliais, skystis su optiniais balikliais pradeda švytėti.

Tad, jei norite, kad balta būtų dar baltesnė…

 • Naudokite tinkamą skalbiklį su balikliais ir nuo audinio pilkėjimo apsaugančiais polimerais (pavyzdžiui, „HygienFresh White Xtra“);
 • Neskalbkite baltų drabužių kartu su labai ryškių spalvų drabužiais;
 • Jei yra senų nešvarumų ar pigmentų dėmių (pvz., vyno, pelėsių, kraujo), kartu su skalbikliu naudokite deguonies pagrindo baliklį (pavyzdžiui, „Hygienfresh OXON“).